Jak to działaWasze najczęściej zadawane pytania:

 • Jak to działa?

  Przesyłasz pomysł do weryfikacji, używając formularza. Następnie my analizujemy projekt i po akceptacji podpisujemy umowę. Finansujemy Twój biznes zgodnie z jego aktualnymi potrzebami. Pomysł realizujemy według ustalonego harmonogramu. Po 12 miesiącach wychodzimy z biznesu, który od tego momentu jest tylko Twój.

 • Czy wykorzystacie mój pomysł bez mojego udziału?

  Przesłane zgłoszenie z pomysłem zostanie użyte jedynie na potrzeby analizy przez Smart Business Angel potencjału biznesowego projektu. Przesłany pomysł nie zostanie przekazany osobom trzecim, jak również nie zostanie wykorzystany/zrealizowany przez Smart Business Angel bez uprzedniego zawarcia umowy z Tobą. Naszym celem jest wsparcie Ciebie w realizacji Twojego pomysłu. Jeżeli chcesz, to podpiszemy dodatkowo klauzulę poufności (NDA), jeszcze zanim zgłosisz swój pomysł — napisz do nas w tym celu kontakt.

 • Ile będzie mnie to kosztowało?

  To Smart Business Angel finansuje przedsięwzięcie.

 • Jaka jest oczekiwana długość projektu?

  Celujemy w projekty trwające do 12 miesięcy. Możliwa jest jednak również dłuższa współpraca — zależy od specyfiki biznesu.

 • Jaki będzie mój zysk?

  Zgodnie z podpisaną umową — zazwyczaj od 30% do 50% całościowego zysku projektu w czasie trwania naszej współpracy. Po jej zakończeniu biznes staje się tylko Twoją własnością i wszelkie zyski należą do Ciebie.

 • Jaki będzie zysk Smart Business Angel?

  Zazwyczaj od 50% do 70% całościowego zysku projektu, aż do uzyskania zwrotu z inwestycji w wysokości 100% początkowego wkładu finansowego.

 • Jakich projektów szukacie?

  Projektów dynamicznych, ryzykownych i niekonwencjonalnych, ale również chętnie współpracujemy przy projektach standardowych i bezpiecznych. Oczekiwany całkowity zysk dla Smart Business Angel to podwojony wkład finansowy w trakcie trwania naszej współpracy, potem wychodzimy z inwestycji i cały przychód osiągnięty od tego momentu jest Twój.

 • Co, jeżeli biznes nie wypali?

  Wybieramy najbardziej obiecujące projekty, na bieżąco reagujemy na wszelkie zagrożenia dla przedsięwzięcia, co w konsekwencji minimalizuje ryzyko niepowodzenia. Jesteśmy bezkonkurencyjni w stosunku do pożyczek bankowych i innych ofert instytucji finansowych. Konsekwencje niewypracowania zysku ponosimy wspólnie — 50/50 w stosunku do udzielonego wsparcia finansowego tzn. spłacasz tylko połowę kwoty inwestycji (nie 110% jak w przypadku pożyczek) a pozostałe 50% pokrywa Smart Business Angel.

 Gotowy do działania? ⇒ Zgłoś swój projekt.