Blog 2015

Poniedziałek, Luty 9, 2015, 21:30

    

Tim Ferriss to młody przedsiębiorca, który w swojej książce "4-godzinny tydzień pracy" (2008 rok) proponuje nam inne podejście do tworzenia i prowadzenia biznesu.

Tworzenie Muzy
Sugeruje, że Muzę, czyli działający pomysł na biznes należy tworzyć w obszarach, w których czujemy się komfortowo. Oznacza to, że Twoje pomysły powinny być związane z tym co lubisz robić w życiu. Jak użyć takiej rady? Weź kartkę, długopis i wypisuj bez dłuższego namysłu, w kolejnych linijkach czynności, które lubisz robić lub tematy, na których się znasz. Gdy już będziesz miał kompletną listę weź pierwszy wpis i poddaj go intensywnej analizie. Wymyśl sposoby zarobienia na tym i wypisz je. Przejdź do następnego wpisu i znowu wypisz jak na tym zarobić, itd. Następnie wybierz najbardziej obiecujące Twoim zdaniem pomysły i zacznij je realizować.

Prowadzenie biznesu
Tim wprowadza nowy paradygmat — nie będzie prowadzenia. Zaplanuj tak swój przyszły model funkcjonowania biznesu, żebyś w pewnym momencie mógł "wyjść" i zostawić Muzę automatycznie działającą. Nie oznacza to, że ma być to jakiś program, który działa w pętli. Może to być firma zatrudniająca ludzi, ale Ty ostatecznie powinieneś móc wyłączyć się z zarządzania tym przedsiębiorstwem i podejmować tylko minimalne konieczne działania. To właśnie dlatego książka nazywa się 4-godzinny tydzień pracy. Szczerze polecam. W środku znajdziecie masę przydatnych informacji.

Wojtek